~ EDIT 13. 1. 2017 ~
Blog je sice neaktivní. Ale pořád žije!


Červenec 2014

SD - Kapitola 20. 2/2

17. července 2014 v 16:34 | Lauren |  Lyconyové: Strážci duší

Kapitola 20. - Část 2.

SD - Kapitola 20. 1/2

17. července 2014 v 16:33 | Lauren |  Lyconyové: Strážci duší

Ahoj. Po delším uvážení přidávám pro zájemce novou kapitolu SD. :) Předem ale upozorňuji, že jestli budu s příběhem pokračovat, některé věci trochu pozměním. Hlavně bych chtěla zredukovat počet postav, protože ne všechny jsou pro děj bezprostředně důležité a zbytečně se vám potom ta jména pletou. Potom se předem omlouvám - v poslední době mi dělá strašný problém psát v minulém čase (viz prolog k SH, to bylo utrpení). Tahle kapitola je původní, stará nějaký ten rok. Ale z výše zmíněných důvodů jsem to nevydržela a přepsala text do přítomnosti. Je hloupost to takhle uprostřed povídky měnit, ale když se budou SD nadále líbit, možná je přepíšu kompletně. Kapitolu jsem rozdělila do dvou článků, protože je poměrně delší a podle mě se to lépe čte po menších kouscích než všechno najednou. :)
PS1: Znovu podotýkám, že kromě slovesného času jsem tam téměř nic neměnila, je to původní verze. Tak to podle toho vypadá. Pořád mi to přijde takové.. naivní. Ale to se snad brzy změní. Příští kapitola by měla být jedna z nejzlomovějších, která odstartuje spoustu nových událostí. A navíc - čeká na vás kapitola věnovaná jen a jen Elledärovi, takže se - konečně - možná dozvíte i něco o něm. Jestli tedy budete mít náladu to číst. :)
PS2: Na začátek jsem připojila několik odstavců z předchozí části, aby to lépe navazovalo.

SH - Kapitola 1.

7. července 2014 v 23:30 | Lauren |  SteamHeart

A první kapitola je na světě. Původní verzi jsem dávala několika lidem přečíst a bylo tam pár nejasností. V tomhle novějším provedení jsem se je pokusila opravit, snad to bude pochopitelnější. Kdyby ne, ozvěte se. Přepsat se to dá vždycky. :) Předem znovu upozorňuji, že tahle povídka je pokus o steampunk. A ten se většinou odehrává na pozadí Viktoriánské Anglie. Některé historické věci tam samozřejmě nemusí být úplně správně, to prostředí má fungovat hlavně jako kulisa. Tak se nelekněte sluhů, cylindrů a zepelínů. :) Další věc, na kterou bych chtěla upozornit - bacha, poslední dobou píšu nějak.. jinak. Prostě žánrově mi tohle přijde úplně jinde než SD. A za třetí - ano. Tahle kapitola má vyvolat otázky a neodpovídat na ně. Pokud budete zmatení, snad vám trochu pomůže anotace. Další podrobnosti najdete v následující kapitole. Dost řečí. :)

SH - Prolog

1. července 2014 v 20:50 | Lauren |  SteamHeart

Ahoj. Jo, opět se pokouším začít znovu. Opět nevím, jestli mi to vyjde, protože mám na to jenom dva měsíce. Potom budu zcela zaměstnaná maturitou a dalšími věcmi okolo. Ale i za tu chvíli to snad stojí za to. :)
Bez dalších výlevů rovnou k první části nově přepsané povídky. Ve finále to s původní verzí nemá nic moc společného, ale některé postavy jsou v podstatě okopírované. Děkuji všem betareaderům, které jsem donutila následující text přečíst a opravit. Chybky jsem vychytala, je ale možné, že jsme některé přehlédli. Doufám, že se bude líbit. :)