~ EDIT 13. 1. 2017 ~
Blog je sice neaktivní. Ale pořád žije!


SteamHeart

20. června 2014 v 21:42 | Lauren

Pracovní název:SteamHeart
Žánr: science fantasy, steampunk
Hlavní postavy: Demothi, Ellen, Liselotte..
Jedním dechem: Demothi Robber je podfukář a zlodějíček. Od mladistvého věku jsou jeho domovem nejzapadlejší uličky Londýna. Potlouká se na vlastní pěst a žije tím, že přidělavá problémy aristokratům.
Rosette "Ellen" Audensová pochází ze šlechtické rodiny. Její otec patří k nejvlivnějším lordům na jihu Británie. Ellen ale životní styl dcery podnikatele nudí. Když nakonec dojde ke konfliktu mezi ní a rodiči, rozhodne se k zásadnímu kroku - za každou cenu z domova uteče. Shodou náhod se v podvečer jejího triumfálního plánu do sídla Audensových vkrade jistý Demothi Robber, aby uskutečnil další ze svých loupeživých plánů..
Přes obrovskou společenskou propast mají tihle dva něco společného. Oba se narodili se zvláštním genetickým potenciálem, který poskytuje výjimečné nadání v mechanice a konstruování strojů. Lidé s těmito schopnostmi jsou vyhledáváni, zneužíváni a - zejména ti nepřizpůsobiví - zabíjeni. Svou výjimečností jsou totiž hrozbou pro celý svět.
Poznámka: Původně inspirováno Strážci duší, nakonec jsem se ale rozhodla vytvořit nový příběh a povídky oddělit. SH je jeden z mých prvních pokusů odpoutat se od klasické fantasy a věnovat se sci-fi (především steampunku a kyberpunku). Takže žádní upíři, vlkodlaci, čarodějové, elfové ani jednorožci. V páře a ozubených kolečkách je stejná síla jako v kouzlech. :)
Stav: Rozepsaná - brzy menší změny ve hlavních postavách (především jména) + zápletka osamostatnění povídky 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Frána Frána | Web | 24. června 2014 v 16:44 | Reagovat

Ráda tě na blogu znovu vidím :) Zní to úžasně, steampunk se moc často nevidí a já se nemůžu dočkat, až se objeví začátek ^^

2 Erin Erin | Web | 28. června 2014 v 19:31 | Reagovat

Yes! *internetové medvědí objetí*
Ani slovy neumím vyjádřit, jak moc jsem ráda, že jsi zpátky. Prázdniny jsou díky bohu lékem na všechny neduhy :) Je to super, že zase budu oct číst tvé úžasňácké příběhy s nádhernou atmosférou a krásným příběhem. Moc se těším, až přijde první cokoli, co budu moct číst!
Od původních Strážců duší to svých způsobem zahýbá, ale na druhou stranu se to pořád nese ve stejném duchu. Strážce duší jsem milovala a tohle zní ještě líp, hlavně se těším na Demothiho :3
*melancholický povzdech* Nádhera, letoštní prádzniny začínají skvěle! :3

3 Ænag Ænag | E-mail | Web | 5. července 2014 v 17:26 | Reagovat

Já si hned říkala, že mi ty jména něco říkají... Jsem ráda, že jsi zpět (i když já nejsem.. he..) SD byli fajn a podle mě změny nejsou nutné. ;D Scifi či fantasy já mám ráda obojí a v Tvém podání mám ráda vše. Takže s chutí do toho!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama