~ EDIT 13. 1. 2017 ~
Blog je sice neaktivní. Ale pořád žije!


Červen 2014

SteamHeart

20. června 2014 v 21:42 | Lauren

Pracovní název:SteamHeart
Žánr: science fantasy, steampunk
Hlavní postavy: Demothi, Ellen, Liselotte..
Jedním dechem: Demothi Robber je podfukář a zlodějíček. Od mladistvého věku jsou jeho domovem nejzapadlejší uličky Londýna. Potlouká se na vlastní pěst a žije tím, že přidělavá problémy aristokratům.
Rosette "Ellen" Audensová pochází ze šlechtické rodiny. Její otec patří k nejvlivnějším lordům na jihu Británie. Ellen ale životní styl dcery podnikatele nudí. Když nakonec dojde ke konfliktu mezi ní a rodiči, rozhodne se k zásadnímu kroku - za každou cenu z domova uteče. Shodou náhod se v podvečer jejího triumfálního plánu do sídla Audensových vkrade jistý Demothi Robber, aby uskutečnil další ze svých loupeživých plánů..
Přes obrovskou společenskou propast mají tihle dva něco společného. Oba se narodili se zvláštním genetickým potenciálem, který poskytuje výjimečné nadání v mechanice a konstruování strojů. Lidé s těmito schopnostmi jsou vyhledáváni, zneužíváni a - zejména ti nepřizpůsobiví - zabíjeni. Svou výjimečností jsou totiž hrozbou pro celý svět.
Poznámka: Původně inspirováno Strážci duší, nakonec jsem se ale rozhodla vytvořit nový příběh a povídky oddělit. SH je jeden z mých prvních pokusů odpoutat se od klasické fantasy a věnovat se sci-fi (především steampunku a kyberpunku). Takže žádní upíři, vlkodlaci, čarodějové, elfové ani jednorožci. V páře a ozubených kolečkách je stejná síla jako v kouzlech. :)
Stav: Rozepsaná - brzy menší změny ve hlavních postavách (především jména) + zápletka osamostatnění povídky