~ EDIT 13. 1. 2017 ~
Blog je sice neaktivní. Ale pořád žije!


Aktualizace povídek

15. září 2013 v 14:16 | Lauren
Přestože opět postupuji opravdu hlemýždím tempem (momentální situace není příliš - ne-li vůbec - příznivá pro psaní), pomaloučku se posouvám z lístku na lístek. Kromě školy a akcí okolo ní se do prostoru pro kreativní myšlení tlačí ještě další problémy, takže asi jediné, co v nejbližší době splodím, budou úvahy a ufňukané pesimistické pseudo-povídky. Přesto jsem dala dohromady jakýsi přehled, co zamýšlím udělat s kapitolovkami. Stále mám chuť vše kompletně překopat a přepsat. Nevím, jestli je dobré plácat se ve starých nápadech. Proč je prostě nedopsat a nevrhnout se na jiné? Problém je v tom, že jsem mírně puntičkářský člověk, který chce věci domyslet do puntíku. A když už něco dělá, chce to udělat pořádně. Proto poslední dobou pitvám příběhy a pokouším se je lépe promýšlet dopředu, aby povídka nezamrzla jako Malé zločiny a teď už i Strážci. Budu moc ráda za jakýkoliv názor na následující nápady. :)


1. Malé zločiny

Začnu od nejstarší povídky. Jak už bylo řečeno, chci trochu předělat dosavadní kapitoly a navázat na ně. I když jsou MZ už delší dobu neaktivní, chci je dopsat. Musím. Ať už z důvodu, který zmiňuji pořád - je to má první oficiální povídka. Nebo z důvodu, že se jejím prostřednictvím můžu pořádně vypsat (postava Leanny je mi teď každodenní inspirací, pokud se povídka dostane k jejímu příběhu.. no, řekněme, že toho máme hodně společného). Navíc bych tuhle povídku chtěla věnovat několika hodným lidem, u kterých jsem se při vymýšlení postav inspirovala a kteří pro můj život hodně znamenali. A stále znamenají, přestože jsou tak daleko. Už jenom z úcty k nim a z vděku k té hrstce lidí, co MZ čtou, je musím dopsat.


2. Strážci duší

Od nejstarší povídky k zatím asi nejdelšímu blábolu z mé sbírky. A u něj ještě nějakou dobu zůstaneme, protože právě SD prošli v posledních dnech asi nejrazantnější změnou. Povídka má momentálně 20 kapitol. Před nedávnem mi ale povolily nervy (u psychicky labilního člověka jako já se to stává běžně) a jedinou tlustou čarou jsem všechno škrtla. Svým způsobem je to ovlivněno mnou. Možná je příčinou i to, že jsem z krásných naivních fantasy knížek přesedlala na nemilosrdného Stephena Kinga, o kterém si troufám říct, že se s ničím fakt nemaže. Ne že bych snad chtěla ze Strážců udělat horor či něco takového. Svou upírskou touhu po týrání postav si schovávám k jiné příležitosti. Naopak - chci je trochu oživit, pokud se to tak dá říct. Nevím, jestli je to nejlepší nápad, proto žádám o radu. Začala bych se SD úplně odznova. S tím, že hlavní postavy zůstanou (Elledär, Liss..), počet vedlejších charakterů zredukuji, abyste se v nich nemuseli tolik ztrácet a pamatovat si fůru jmen, které vám stejně budou k ničemu. Příběh je pozměněný hlavně proto, že bude vyprávěný očima někoho jiného. A kdo jiný by to měl být, než už tolikrát vnucovaný Demöthi v kombinaci s Tiamät. Já mám Liss moc ráda, neodhazuji ji ani se jí nechci v žádném případě zbavit. Její část příběhu o hledání Aleca zůstane zachována. Jenom ji uvidíme z jiného úhlu pohledu. Lissino putování není hlavní součástí děje, je to spíš taková malá větvička, který se po čase spojuje s hlavním kmenem. Přijde mi, že jsme pak hodně omezení na Lissiny informace, pohybujeme se po relativně malém prostoru Jižních lesů a musíme se spoléhat na rozhovory s jinými postavami (!), protože společně s Liss téměř vůbec netušíme, co se právě děje venku za hranicí lesa (!!). Právě proto bych chtěla hlavní linii předat Demöthimu, který je svým způsobem "velký světoběžník" a narozdíl od Liss má k informacím lepší přístup. Děj by pak (snad) nabral rychlejší tempo, veděli bychom víc o situaci a hlavně o Elledärovi, kvůli kterému se cítím dost blbě. Je tak důležitý a ani za dvacet kapitol jsme se o něm vcelku nic podstatného nedozvěděli. To bych chtěla napravit. Proto taková změna. Samozřejmě tím pádem se nám příběh stočí trochu jiným směrem, i definice Strážců zažije menší obměnu. Ale toť prozatím vše. Vadila by vám změna? :)


3. Projekt BR

Projekt BR prošel také menší rekonstrukcí, i když zase ne do takové míry jako Strážci. Dala jsem dohromady kompletní anotaci a trochu dotáhla děj. Pořád jsou to jen detaily, až na název se v povídce prakticky nic nemění. Právě tady se snad naučím trochu zacházet s hororovými prvky. Když jsem svůj nový nápad ohledně BR sdělila prvnímu člověku, který byl ochoten mne poslouchat, bylo mi řečeno, že je to pěkná šílenost. To už musíte posoudit sami. Z mého pohledu čím větší šílenost, tím líp.. :D

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Vera Vera | Web | 16. září 2013 v 13:59 | Reagovat

Překopávání povídek - jak moc mi to mluví z duše :D (vzhledem k tomu, že jsem si to v poslední době "oblíbila" až podezřele moc :D)
Těším se na novou verzi MZ a přeji ti, ať se ti je podaří dopsat, protože když jsem já dopsala svoji první oficiální povídku (MDJ) byl to úžasný pocit :)
Strážci Duší z pohledu Demöthiho a Tiamät? zajímavý nápad! a jsem hodně zvědavá, jak se s tím popereš! Nevím proč, i teď beru Liss jako hlavní postavu celého příběhu (možná o to bude zajímavější, že to vlastně nebude ona, kdo bude vyprávět :) )
na BR teda Šach Mat (pořád to mám v hlavě zažitý jinak) se těším a to hodně! Bohužel už si moc nepamatuji, o čem byla původní verze (nebo spíš takhle - v čem se to liší) takže ti asi nemůžu moc říct, jak moc velká je to šílenost :D

2 sarushef sarushef | Web | 17. září 2013 v 16:18 | Reagovat

Koukam, ze jsi toho napsala uz dost.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama