~ EDIT 13. 1. 2017 ~
Blog je sice neaktivní. Ale pořád žije!


Srpen 2012

SD ║ Smrtonoš

15. srpna 2012 v 23:23 | Lauren |  Bonusové materiály

Zdravím. :)
Pro začátek taková malá "ilustrace", jak by měli vypadat Strážci duší ve smrtonoší podobě. Nechtěla jsem z nich mít vlky (zfilmovaní "vlkodlaci" ze Stmívání mi totálně udělali čáru přes rozpočet). Za asistence L. Carrolla a Alenky v říši divů tedy vznikli jacísi mutanti, z části inspirovaní podobou Čmuchala z Harryho Pottera. Všichni lidé, kteří ctí pověsti, mají plné právo se na mě vrhnout, protože jsem tyhle úžasné tvory z britských legend úplně zkazila a překopala k obrazu svému. Ale vymyslet v dnešní době něco trochu originálnějšího, kromě vlků, upírů a vlkodlaků, to není žádná legrace. :/SD ║ Kapitola 16. 1/2

11. srpna 2012 v 12:40 | Lauren |  Lyconyové: Strážci duší

Opět víceméně "kecací" část, ale už brzy se snad od kecání pohneme k činům. Dozvíme se něco víc o Strážcích, o Alecovi a Liss nakonec udělá velké životní rozhodnutí. Omlouvám se za dělení, v poslední době jsem se začala rozepisovat do takové míry, že to ani blog není schopný respektovat.
Dovolím si tuhle kapitolu věnovat Erin a C.V.O.K. - těm dvěma úžasným duším, bez kterých by SD nikdy nedospěli do takového stádia, v jakém jsou teď. Za celou smečku Demöthi a spol. vám strašně moc děkuju za podporu! :)


MZ ║ Kapitola 5.

7. srpna 2012 v 11:25 | Lauren |  Malé zločiny

Pokus o úspěšné dokončení páté kapitoly. Ve finále jsem to asi až moc popohnala dopředu, přece jen celá povídka není jen z pohledu Tony. Příště by se měla parta stát konečně kompletní, protože nám přibude poslední spoluhráč - Chriss. Snad se bude trochu líbit. :)


Pandora Hearts

7. srpna 2012 v 11:24 | Lauren |  Okénko anime-maniaka
Když minulost je klíčem k přítomnosti.

Název: Pandora Hearts ║ Rok výroby: 2009 ║ animovaný, dobrodružný, fantasy, mysteriózní ║ Autor mangy: Jun Mochizuki
Na panství jednoho ze čtyř velkých vévodství žije chlapec jménem Oz Bezarius. Protože je synem vévody, jeho život je plný přepychu. I přesto ale Oz postrádá to nejdůležitější - lásku svého otce. Proto víceméně vyrůstá jen se strýčkem Oscarem, malou sestřičkou Adou a svým věrným sluhou Gilbertem, který má z nějakého důvodu fobii z koček (a jeho pán toho často škodolibě využívá). Ozův poklidný život se ale brzy obrátí vzhůru nohama, když je při oslavě své plnoletosti zajat členy prokleté rodiny Baskervillů a uvrhnut do hlubin Abyssu - děsivého vězení pro největší zločince. Abyss je také místo, kde se rodí zvláštní tvorové jménem Chains. Právě ti svými řetězy stahují hříšníky do Propasti. Sem tam pronikají i do našeho světa, aby mohli s lidmi uzavírat Kontrakt, smlouvu, skrz kterou Chains propůjčují svou sílu lidem a naopak. Jednou z těhle podivných stvoření je Alice - dívka častěji známá pod přezdívkou B-Rabbit - kterou Oz ve vězení potkává. Později s ní uzavírá kontrakt, aby se oba mohli úspěšně vrátit zpátky do lidského světa, kde společně zahajují honbu za nalezením pravdy. Oz chce vědět, jaký zločin spáchal a Alice touží získat zpátky své ztracené vzpomínky. V jejich snažení je podporuje nerozlučná dvojka z Rainsworthského vévodství - slečna Sharon a poněkud podivínský sladkosti-milující Break a samozřejmě nakonec i dobrosrdečný Gilbert, který svého pána nikdy neopustí. Naneštěstí Ozova smlouva s Alice nebyla tak úplně legální a tak začíná navíc i hra s časem. Protože poté, co člověk uzavře Kontrakt, objeví se mu na hrudi silová pečeť s hodinovou ručičkou. A až ručička oběhne celý její obvod, daný člověk je pozřen svým Chainem a svrhnut do největší hlubiny Abyssu..

O autorce

2. srpna 2012 v 20:31 | Lauren
Profil blázna, který to tu má na povel:

◘ Přezdívka: Lauren
◘ Rok narození: 1995
◘ Bydliště: Jedno zapadlé městečko téměř na kraji republiky
◘ Povolání: Student gymnázia (zaměření na matematiku a přírodní vědy)
◘ Koníčky: Psaní, kreslení, hudba, knížky, psi, cizí jazyky, anime
◘ Profil na deviantART: http://potterlauren.deviantart.com/
◘ Oblíbení spisovatelé: J.K. Rowlingová, J.R.R. Tolkien, Patrick Ness, Rick Riordan, Scott Westerfeld
◘ Knižní oblíbenci: Luna Lovegood (Harry Potter), Manchee (Chaos Walking) + anime/manga vzor Edward Elric (FMA)
◘ Oblíbený žánr: science fiction, steampunk, fantasy
◘ Největší závislosti: Čokoláda, Harry Potter, Fullmetal Alchemist
◘ Povaha: Neustále snící cynický blázen, který nevyhledává společnost a vidí si svět po svém. Většinou je to přátelský a pozitivně se chovající člověk, jehož mozek sem tam omylem zkratuje a v takových chvílích je poněkud těžší s ním vyjít. Také kolem sebe věčně a velmi ráda trousí svá filozofická moudra, kterými se pokouší ostatním zvednout náladu. Přestože jí samotné jsou někdy úplně k ničemu.
◘ Popis:
Psát jsem začínala, když mi bylo kolem jedenácti. V té době byly celý můj svět Bradavice a knihy paní Rowlingové a z legrace jsem začala psát Harry Potter Fanfiction. Podle mě se tomu ještě ani nedalo říkat povídky, ale každý jsme někde začínal. Později jsem se nějaký čas věnovala psaní o koních - asi největší "úspěch" měla povídka The Black Mare, kterou jsem nakonec nedokončila. Pak následovalo období velkých pauz a záseků, psala jsem hlouposti a pokoušela se najít nějaký nový příliš neokoukaný námět. Několik povídek jsem během té doby musela zrušit právě z důvodu, že se to prostě moc podobalo jinému známému příběhu. Až po letech hledání inspirace vznikl původní nápad k Malým zločinům. Mezitím jsem se pokoušela pracovat na nějaké fantasy, ale vždycky to nějak neklaplo. Ze zkušenosti odmítám psát příběhy na téma kouzelníci, upíři, vlkodlaci a další dnes tak populární příšerky. Navíc nemám moc nadání pro psaní romantických povídek, takže žádnou přehnanou love story ze sebe asi nikdy v životě nevyždímám. Prvním pokusem přijít s vlastním nápadem byla kapitolovka Strážci duší. Dožila se sice krátkého, ale zato úctyhodného věku devatenácti kapitol, čímž se stala mou historicky nejdelší povídkou. Bohužel jak už to tak bývá, po nějaké době jsem k povídce sedla a rozhodla se ji celou kompletně přepsat. Souvisí to i s tím, že jsem se začala přiklánět spíš ke psaní sci-fi než ke klasické tolkienovské fantasy. A tak vznikl příběh s pracovním názvem SteamHeart. Je to pokus o přepsání původního fantasy příběhu do steampunkové podoby, proto to ještě není vyloženě čistá science fiction (spíš science fantasy). V budoucnu bych se ale tomhule žánru chtěla věnovat trochu víc. Mám v plánu pracovat na dalších dvou povídkách - Šach mat a Indigová modř. Původním názvem první z nich byl Projekt BloodRevenge. Přejmenovala se po tom, co jsem kompletně dotáhla děj. V porovnání s ostatními je tahle kapitolovka temnější, o něco brutálnější, založená hlavně na psychice hlavních postav. S námětem pro Indigovou modř si zatím pohrávám pouze v hlavě, schválně ji nechávám na později, protože je poměrně náročná na promyšlení. V současné době tedy pracuji na dvou povídkách. Malé zločiny poslední dobou hodně zaostávají, trpí totiž drastickým nedostatkem nápadů. Je to hlavně tím, že příběh je poměrně starý a neměla jsem ho tolik připravený dopředu. Ale kdo ví, třeba se k němu ještě někdy vrátím.
Závěrem si dovolím vzdát hold všem, kteří mě ve psaní podporují, protože bez nich bych se takhle daleko nikdy nedostala. Především mojí mamince, která mi často radí s nápady a nakopává mě k tomu, abych se sebou něco dělala; kamarádům, kteří snášejí mé rádoby spisovatelské nálady; pánům češtinářům za to, že si na mě našli čas a pomohli opravit chyby. A v neposlední řadě všem, kterým se mé bláboly aspoň trochu zalíbily a rádi si něco přečtou, za ty jejich nádherné dechberoucí komentáře, co dokáží k smrti unavenému, školou povinnému člověku vykouzlit na tváři úsměv od ucha k uchu. Bez takových skvělých lidí kolem sebe bych nikdy nic nedokázala a já jsem jim za to neskonale vděčná. Netroufám se považovat za spisovatele a dost pochybuju, že se jedním někdy stanu. Ale pokud tím, co dělám, budu dělat ostatním radost, nedám si pokoj a budu na sobě dřít. A jednou si snad budu moct říct: "Uff, mám za sebou pořádný kus práce. Ale zatraceně, stálo to za to."


S přáním krásného dne a všem pisálkům hodně nápadů a inspirace! :)
M.L.C.

O blogu

2. srpna 2012 v 20:22 | Lauren

Název blogu: tarantalegra
Stáří: Založen v létě 2010
Zaměření: Povídky a vlastní tvorba
Admin: Lauren
Kontakt: watt.007@seznam.cz