~ EDIT 13. 1. 2017 ~
Blog je sice neaktivní. Ale pořád žije!


Pořádek v povídkách

22. července 2012 v 16:40 | Lauren |  Drby
Tak. Za přispění Demöthiho a jeho úžasné schopnosti mě velmi efektivně podplatit horou mléčné čokolády jsem byla donucena nechat si znovu všechno projít hlavou. Takže po tom, co mi všechno odkýval (pokud s něčím nebudete souhlasit, sveďte to na něj), jsem dala dohromady (doufám, že už definitivní) seznam povídek, s tím, že jsou seřazené podle jejich životnosti a aktivity. Některé jsem přece jen odsunula a nápad si schovávám na později, kdy ho možná budu schopná dovést k dokonalosti. :)1. přeživší: Lyconyové: Strážci duší

Já vím, že jsem si od SD chtěla původně odpočinout a ani teď si nejsem moc jistá v kramflecích. Ale udělala jsem na nich (troufám si říct) kus práce a tak je, myslím, škoda je takhle uprostřed pozastavovat. Navíc se i pár lidem líbili. Dopíšu je, protože jsem sama zvědavá, jak to všechno nakonec dopadne. :) Tady samozřejmě Demöthi (neptejte se, proč mě zrovna tenhle kluk tak posednul, protože to sama nevím) podplácel nejvíc, protože se chce dožít své životní role a zahrát si ve scéně, kde zachrání svou milovanou. Co můžu ztratit. Máš ji mít, Demöthi. :D

*Demöthiho poznámka: *Tajnůstkářsky se zubí* Neposlouchejte ji. Já nikoho neposednul. To mé kouzlo osobnosti.


2. přeživší: Malé zločiny

Na MZ nedám dopustit, je to moje nejstarší povídka. Hodlám si ji nechat jako takovou oddechovku, jelikož tam nejde ani tak o děj, jako spíš o to, jak se hlavní postavičky dokážou vypořádat s vlastním životem. Pětice Tony, Leanne, Robin, Chriss a Sebastien zůstanou v seznamu mých dobrých kamarádů. Obzvlášť Sebastien, ke kterému se sice ještě povídka nedostala, ale právě on je jeden z faktorů, proč MZ nehodím za hlavu. Strávila jsem s ním snad nejvíc času, než s jakoukoli jinou mojí postavou a zapřísáhla se, že po tom, co jsem mu provedla, pro něj napíšu šťastný konec. Tudíž Little Crimes zůstávají. :)

*Demöthiho poznámka: Seb je prima chlapík. Ale na můj vkus moc velký nemluva. Je s ním sranda jako na pohřbu a někdy mi dá dost práce, než si zvyknu na jeho uťáplou introvertní povahu. Nechápu, co na něm vidí. *Žárlivě střílí očima po zmíněném tmavovlasém mladíkovi, osamoceně zalezlém v rohu místnosti s kytarou v klíně.*


3. přeživší: Projekt BR *coming soon*

Nejnovější nápad. Chystám se do něj pustit po dokončení Strážců. Je to takový můj typický morbidní námět, nevím, jestli se to bude někomu líbit. Narozdíl od Strážců, kteří jsou takoví vcelku mírumilovní, tohle je záležitost úplně jiného charakteru. Jinými slovy, povídka plná zabíjení. Asi je to záležitost mé pochroumané psychiky, ale psát očima vraha.. to je zase něco trochu jiného, než jsem psala doteď. Nejsem zastánce takového masakrování, ale tady si za to v podstatě mohou lidé sami. Je to částečně inspirované jednorázovkou Projekt číslo 953 s tím rozdílem, že tady už to nezachrání žádný hodný robot Derreck. No, uvidíme, jak to půjde.

*Demöthiho poznámka: Ti chlapi, co se s nima Lor poslední dobou tahá, se mi vůbec nelíbí. Ona mi sice pořád dokolečka opakuje, že jí nic neudělají, ale to ať povídá holubům. Jestli jí zkřiví jenom vlásek na hlavě, ukážu jim pravý texaský masakr po lyconyjsku.


1. odložená: Indigová modř

Matta a spol. je mi moc líto, ale IM je ten typ povídky, na kterou potřebujete mít dostatečný věk, abyste ji zvládli úspěšně napsat. Neodsunuju ji z toho důvodu, že mě nebaví psát. Je to proto, že ještě neumím uvažovat jako dospělý a ještě k tomu kluk. Už jsem slíbila kamarádce, že to jednou dopíšu a to samozřejmě platí. Jenom to nebude hned. Proto s Modří nekončím, jenom jí nechávám v klidu uzrát. :)

*Demöthiho poznámka: Tohle je na mě příliš dojemný a nervy drásající. Ale ten hlavní prcek - Kristy - je mi hrozně sympatická. Dokáže vidět věci, které nikdo jiný nevidí a věří v ně, i když si o ní všichni myslí, že je blázen. Sympatické děvče. Jen kdyby byla trochu starší..


2. odložená: Peverellův dědic

Přiznám se, s tímhle si opravdu nevím rady. Chtěla jsem udržet tradici a psát FF z Potterovského světa. Jak už jsem nejspíš zmiňovala, právě takovými povídkami jsem před x lety začínala psát, paní Rowlingová je úžasný člověk, který mě ke psaní přivedl. Ale na tuhle kapitolovku kvůli mé vlastní tvorbě nezbývá čas ani nápady. Nevím, co s tím. Uvažovala jsem, že PD ukončím a napíšu jen pár částí jako jednorázovku. I potom bych zůstala věrná HP a občas si napsala nějakou tu FanFiction, ale jenom jednorázově. Největší nevýhoda FF je v tom, že ten nápad, se kterým pracujete, není váš a všechno si píšete jen tak, pro radost. Narozdíl od originálních povídek, se kterými můžete dělat psí kusy a můžete si je popřípadě i sami vydat bez toho, aniž byste porušovali autorská práva. A protože mám momentálně dost práce s vlastními nápady.. Uvidím. S největší pravděpodobností ale z PD udělám jednorázovku.

*Demöthiho poznámka: Team Scorpius x Rose! *Zavazuje si kolem krku Laureninu nebelvírskou šálu a začíná slavnostně pískat na píšťalku*


Uff. Snad je to všechno. :)
* ,,Počkej, ještě jsi zapomněla na -" *
* ,,Kušuj, Lenochode." *
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Erin Erin | E-mail | Web | 22. července 2012 v 18:41 | Reagovat

Juhůůůůůůůůůůůůůůůůůůů!!!!!!! *skáče do vzduchu a bouchá šampáňo* Jo, jo, jo! Když se daří, tak se... ještě víc daří!
Huh, to ti Strážci a nová povídka?! Wow!
Už se moc těším. Na cokoli, co napíšeš.
PS: Demöthi, neměl bys zájem o rozhovor? Až toho budu vědět víc, páč mě fakt zajímají pikanstnosti ze zákusilí! *ďábelský úsměv* Prosím :-D
Ps: Pěkný nový kabát :-)

2 Vera Vera | Web | 22. července 2012 v 22:58 | Reagovat

ANO!! :)

já jsem od tebe zatím četla jenom "little Crimes" a na Lycons pořád jen hledám čas, ale mám v plánu si ji celou přečíst co nejdřív, protože že mě to láká!!

Indigová modř mě zaujala ihned, ale chápu, že jí chceš dát čas. No, tak se mám alespoň na co těšit do budoucna! :)

3 Lauren Lauren | Web | 23. července 2012 v 22:24 | Reagovat

[1]: Jsem ráda, že jsem nezklamala a snad ještě nezklamu, když jsem si to takhle hezky rozepsala. :D Díky! :)
PS: Přeposláno od Lenochod007 - Jasňačka. Řekni kdy, kde, jsem tam jako na koni. A když za to kápne něco na zub, možná i trochu zaspoileruju. *oplácí ďábelský úsměv*

[2]: Děkuju moc! Do Strážců tě samozřejmě nenutím, čti si co chceš a na co máš náladu i čas. :) Jsem ráda, že se Indigová modř zalíbila. Určitě je se na co těšit, pokud všechno vyjde, jak má. :)

4 Erin Erin | E-mail | Web | 23. července 2012 v 22:45 | Reagovat

[3]: PS: A co si představuješ pod pojmem "kápne něco na zub"? Víš jakto je, různý světy, různý povídky, divný lidi s divnými zvyky jíst palačinky s kečupem... Hm?

5 Vera Vera | Web | 23. července 2012 v 22:59 | Reagovat

[3]: já vím, že mě nenutíš :) já si to opravdu chci přečíst! :)

6 Lauren Lauren | Web | 24. července 2012 v 22:00 | Reagovat

[4]: PS: Malý moment. *vytahuje z kapsy sáhodlouhý seznam načmáráný na srolovaném nákupním lístku, nasazuje si Lořiny brýle a začíná ho studovat* Polívka z hadích ocásků, dávivé dortíčky, toasty s baklažánem a čokoládovou polevou.. ne. Tak vybíravej zase nejsem. Ty palačinky s kečupem zní fakt dobře, ale když mi podstrčíš cokoli, co třeba jen z malý části obsahuje cukr a ne jed (jako někteří chytří ehm.. jedinci), budu Tě do smrti uctívat a řeknu všechno, co vím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama