~ EDIT 13. 1. 2017 ~
Blog je sice neaktivní. Ale pořád žije!


Death Note

24. února 2012 v 21:38 | Lauren |  Okénko anime-maniaka
Zlo je jen otázkou úhlu pohledu

Název: Death Note (Zápisník Smrti) ║ Rok výroby: 2006 ║ Animovaný, krimi, mysteriózní, thriller
Light (Raito) Yagami je sedmnáctiletý geniální student střední školy, jehož největším snem je stát se policejním detektivem a zbavit tak svět veškerého zla. Protože - co si budeme povídat - svět je zvrácený. Lightův život se ale převrátí vzhůru nohama ve chvíli, kdy na školním dvoře nalezne pohozený zápisník. Samozřejmě není obyčejný, jde o Zápisník smrti. Jeho základní pravidlo je prosté: člověk, jehož jméno je zde zapsáno, zemře. Light po několika pokusech zjišťuje, že Zápisník opravdu funguje a pohlcený svou vlastní utopií se s jeho pomocí rozhodne změnit lidskou společnost - začne odstraňovat vrahy a zločince a chce stvořit dokonalý svět bez zločinu. Vize je to sice pěkná. Jenže je správné vraždit lidi a soudit je podle toho, co provedli? Lightova řádění si brzy všímá policie a na jeho případ je nasazen slavný detektiv L, který je známý tím, že doposud vyřešil každý svůj případ. A tak začíná velká bitva géniů - Light jako zabiják Kira VS L.


Poznámka: Další skvost, který mě uvedl do světa anime. DN patří bezkonkurenčně mezi první pětici (ne-li trojici) mých absolutních favoritů a jen tak něco ho odtamtuď nedostane. Psychologie, Shinigami a dva geniální hrdinové, kteří si šlapou na paty. Co víc si může člověk jako já přát? I když Light mě tvrdě přesvědčil o tom, že se i z hlavní postavy, která je vám zpočátku sympatická, může stát blázen utopený ve vlastním snu a za svým přesvědčením jde (v tomto případě opravdu) přes mrtvoly. Snažila jsem se ho pochopit, dokud si to u mě totálně nerozházel jednou jistou věcí a od 23.-25. dílu ho upřímně nesnáším, mlátím hlavou o stůl a přeju mu příšerně bolestivou smrt. Nakonec se mi ho sice zželelo, ale nevidím důvod, proč bych mu měla všechno odpustit. Za zmínku také určitě stojí postava detektiva L, kterého nikdy nepřestanu obdivovat.
Úžasné na tom všem je, že vám nikdo vyloženě nepodstrkuje to, co je dobré a co špatné. Přebrat si to musíte sami. Na čí stranu se přidáte? Kira nebo L? :)

**DN se dočkal i filmového zpracování a to v podobě tří dílů - Death Note, Death Note 2: The Last Name a L: Change the world. Lighta a především L se podařilo napodobit naprosto dokonale. V roce 2014 má (údajně) vyrazit do kin americký remake, ale jestli se tak stane, jdu protestovat. :D Dost ničení japonské klasiky kamerami Hollywoodu!


║ EDIT 22.6.2012║
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ænag Ænag | E-mail | Web | 30. července 2014 v 19:02 | Reagovat

S prvními větami Tvé poznámky naprosto souhlasím! Když jsem poprvé uslyšela o DN, bylo to v souvislosti na DN parodii, tudíž se mi v hlavě nějak zarýhovalo, že je to hovadina, no a pak jsem otevřela první díl mangy a došlo mi, jak jsem se mýlila - dokonale zpracovaný nápad!
Já jsem od začátku na straně Kiry (ale pro mě spíš Lighta), nevím proč, prostě nějak se mi na začátku zalíbil... Koneckonců Lighta má v oblibě tak málo lidí, všichni jen říkají, jak je L úžasný. QwQ Jediné, co mi na Lightovi vadí, je, jak zneužívá Misu, ale člověk, jehož jméno má pozpátku význam takový, jaký má...
Nějak nevím, co bylo v 23-25 epizodě? že Tě to tak naštvalo.. Což mi připomíná, že jsem skončila u 30 (kvůli škole)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama