~ EDIT 13. 1. 2017 ~
Blog je sice neaktivní. Ale pořád žije!


Únor 2012

SD║ Kapitola 6. - Pomoc

25. února 2012 v 23:00 | Lauren |  Lyconyové: Strážci duší

Opět něco delšího, ale rozdělit se to vážně nedalo. Pomaloučku polehoučku se blížíme k místu, kde se na scénu konečně dostanou moji oblíbenci. Juhů. Ale nepředbíhejme událostem.. :)UPRAVENO květen 2015

Kapitola 6. - Pomoc


Moje hlava.. Co se to děje?
Joshův geniální objev spočíval v tom, že mě ještě téže noci zatáhl dál do těch nejzapadlejších koutů tábora, tam, kde podle našeho plánku stála opuštěná z poloviny rozpadlá budova.
Všude po štěrku tady leží rozházené kusy zdiva a omítka je v tak žalostném stavu, že by nejeden architekt zaplakal. Ať už se na tomhle místě skrývá cokoli, co by nám mohlo pomoci v úniku, mě to absolutně nezajímá. Chci se vrátit do naší cely a konečně se pořádně vyspat. Samotné mi to připadá zvláštní, ale po té dnešní děsivé honičce začínám věřit, že právě vězení je naším jediným útočištěm. Jediné místo, kde jsme v bezpečí. Prozatím.

Death Note

24. února 2012 v 21:38 | Lauren |  Okénko anime-maniaka
Zlo je jen otázkou úhlu pohledu

Název: Death Note (Zápisník Smrti) ║ Rok výroby: 2006 ║ Animovaný, krimi, mysteriózní, thriller
Light (Raito) Yagami je sedmnáctiletý geniální student střední školy, jehož největším snem je stát se policejním detektivem a zbavit tak svět veškerého zla. Protože - co si budeme povídat - svět je zvrácený. Lightův život se ale převrátí vzhůru nohama ve chvíli, kdy na školním dvoře nalezne pohozený zápisník. Samozřejmě není obyčejný, jde o Zápisník smrti. Jeho základní pravidlo je prosté: člověk, jehož jméno je zde zapsáno, zemře. Light po několika pokusech zjišťuje, že Zápisník opravdu funguje a pohlcený svou vlastní utopií se s jeho pomocí rozhodne změnit lidskou společnost - začne odstraňovat vrahy a zločince a chce stvořit dokonalý svět bez zločinu. Vize je to sice pěkná. Jenže je správné vraždit lidi a soudit je podle toho, co provedli? Lightova řádění si brzy všímá policie a na jeho případ je nasazen slavný detektiv L, který je známý tím, že doposud vyřešil každý svůj případ. A tak začíná velká bitva géniů - Light jako zabiják Kira VS L.


SD║ Kapitola 5. - Vize

5. února 2012 v 20:42 | Lauren |  Lyconyové: Strážci duší

Překonala jsem se. Dlouhé kapitoly nejsou mojí silnou stránkou, většinou se v nich utápím a nedělá to vůbec dobrotu. Ale nemohla jsem zase useknout ten konec a takhle mi to přijde logičtější. Uznávám, že tenhle nápad není jeden z nejoriginálnějších, ale časem se to možná vylepší, až budou známy všechny ,,okolnosti".. :)


UPRAVENO květen 2015

Kapitola 5. - Vize

Dobře, byl to šílený nápad. A ještě šíleněji působil, když jsme několik následujících dní strávili prohledáváním tábora a patráním po nějakém vodítku. Josh mi ukázal všechny tajné zkratky, které používal při svých výpravách za získáním jídla. Měl jich v zásobě takové množství, že jsem se v nich brzy začala ztrácet. Všechny uličky totiž vypadaly úplně stejně - úzké, temné, šedé velké zdi a plachty. Zabloudila bych, kdyby nebyl se mnou.