~ EDIT 13. 1. 2017 ~
Blog je sice neaktivní. Ale pořád žije!


FMA: Bratrství

31. ledna 2012 v 21:40 | Lauren |  Okénko anime-maniaka
Lidstvo nemůže získat nic bez toho, aniž by se předtím něčeho vzdalo. Abychom něco získali, musíme ztratit něco ve stejné hodnotě. To je první zákon alchymie, zákon o rovnosti výměny.

Název: Fullmetal Alchemist: Brotherhood ║ Rok výroby: 2009 ║ Animovaný, dobrodružný, drama, fantasy
FMA je příběh bratrů Edwarda a Alphonse Elricových, kteří vyrůstali jen s matkou v malé vesničce jménem Resembool. Jelikož jejich otec byl uznávaný alchymista, i jeho syny brzy tahle zvláštní věda začne zajímat a s přehnaným nadšením se vrhají do studia jeho knih. Brzy jim ale život změní smrt jejich drahé maminky, která umírá po boji s těžkou nemocí. Oba bratři se shodnou na tom, že bez ní nemohou dál žít a rozhodnou se ji pomocí alchymie vrátit zpátky k životu. Tenhle typ lidské transmutace je ale přísně zakázaný a bráškové na svou nevědomost krutě zaplatí. Edward přijde o nohu a pravou ruku, mladší Alphonse o celé tělo. Edward naštěstí ještě stačí připevnit Alovu duši k blízkému brnění. Zdrcení z toho, co provedli, naleznou útočiště u sousedky Pinaco Rockbellové a její vnučky Winry. Ta je mimochodem blázen do všeho, co se týče mechaniky (sám Ed o ní tvrdí, že má v hlavě místo mozku ozubená kolečka), takže nahradí Edwardovu chybějící nohu a ruku automaily - speciálním druhem kybernetických končetin. Ed s Alem uznávají svou chybu a jeden druhému přísahají, že svá těla dají zase dopořádku. A to by bylo možné pouze s pomocí jediné látky, která obchází veškeré zákony alchymie - Kamenem mudrců. Ale jakou cenu musí člověk zaplatit za to, aby ho získal?


Poznámka: FMA bylo, je a vždycky zůstane číslem 1. Alespoň pro mě. Nese v sobě obrovské morální poselství, nehledě na to, že v rovnocennou výměnu věřím ještě dneska. Těžko něco takového vyjádřit slovy. Ed pro mě představuje naprosto dokonalou představu hrdiny. Buď vám způsobí záchvat smíchu, nebo donutí přemýšlet, popřípadě začnete ždímat jeden kapesník za druhým. Winry, Alphonse, Mustang, Hawkeye, Havoc (on je dokonalý :D), Scar, Greed, Envy, Mai, Hohenheim, Trisha.. popsala bych desítky papírů, kdybych se měla ke každému vyjadřovat. A že bych toho byla schopná. Tak tedy raději shrnuto a podtrženo: každý v sobě máme světlou i temnou stránku. Záleží na nás jakou z nich si vybereme. A dokonce i ten největší padouch může mít v sobě něco dobrého. Jen to v něm musíte umět najít. Díky FMA jsem také konečně pochopila princip Koloběhu života, jelikož "Alchymie je život sám."
Po takové chvále nějaké zápory? Těch 64 dílů je sakra málo. S koncem jsem sice byla smířená předem (v poslední sobě jediný konec anime, na který vzpomínám se slzou štěstí v oku), ale stejně. Skládám nejvyšší pocty autorce Hiromu Arakawové. Ed a spol. mě naučili spoustu nových věcí a já nemám nic, čím bych jim oplatila, ve snaze dodržet rovnocennou výměnu. Díky. :)

**FMA existuje ve dvou verzích. První je z roku 2003 a od mladšího Brotherhood (které jede celé podle mangy) se liší pouze tím, že se po několika dílech přestává držet manga předlohy a vzniká úplně nový příběh. Základ je tedy v podstatě úplně stejný, jen konce jsou jiné. Já osobně mám raději Brotherhood, ale i původní FMA stojí za to vidět - podle mě je tam zase mnohem dokonalejší začátek. :)

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Erin Erin | E-mail | Web | 1. února 2012 v 17:33 | Reagovat

Vypadá to pěkně! Moc :) Už vím, na co se kouknu ve volném čase.
A pak k tvému desuu... O.o Sakra, jakože wow!! *palec hore* :-) chci to taky umět! :D

2 Ænag Ænag | E-mail | Web | 10. září 2012 v 18:43 | Reagovat

Neznám, ale vyzerá to naozaj skvele. Soudím, dle toho jak píšeš, že to člověku musí přinést a ukázat hodně (nového aj staršího).
Jen jsem nějak nepostřehla, kde se to dá zkouknout, na YouTube?
A ten design, o kterém všichni tak básní, nikde ho nemůžu najít (možno jsem slepá), poslala bys mi jeho ukázku X) (abych mohla také chválit:))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama