~ EDIT 13. 1. 2017 ~
Blog je sice neaktivní. Ale pořád žije!


Wolf's Rain

2. prosince 2011 v 17:41 | Lauren |  Okénko anime-maniaka
Neexistuje možnost, že by místo jako Ráj existovalo. Na konci světa je nic. Je jedno jak daleko se jde. Ta stejná cesta pokračuje stále dál a dál. Tak či onak.. proč musíme skončit takhle?

Název: Wolf's RainRok výroby: 2003Žánr: Dobrodružný, Drama, Fantasy
Představte si, že se píše něco kolem roku 2300. Svět se pomalu ale jistě řítí ke svému konci, píše se azbukou a zbývající lidé přežívají ve skrýších a rozvalinách, která kdysi bývala městy. Zemi vládnou Aristokraté - vrstva tajemných čarodějů a alchymistů. Někteří z obyčejných lidí věří, že svět byl kdysi dávno stvořen vlky. Ti jsou údajně 200 let vyhubení. Samozřejmě jich ale ještě pár žije, jen jsou nuceni skrývat svou pravou podobu. S životem vlků je spjat měsíc a měsíční květiny - rostliny, které kvetou pouze v měsíčním svitu. Dokud existují tyhle květiny, jsou tu i vlci. Problém je v tom, že během let skoro všechny květy uvadly, kromě jedné. Tu jeden z Aristokratů - lord Darcia I. - z nudy přeměnil pomocí alchymie do podoby lidské dívky - Chezy. Její vůně vlky přitahuje a proto se právě v jednom polorozpadlém městečku jménem Freeze setkají čtyři přeživší - Kiba, Tsume, Hige a Toboe. Podle legendy Červeného měsíce se tehdy, až svět dospěje ke svému konci, někde na Zemi objeví Ráj (svět, ve kterém vládnou vlci) a právě jen vlci budou vědět, kde ho hledat. K jeho otevření je potřeba měsíční květina a vlk touto květinou vyvolený. Cesta za Rájem ale nebude vůbec jednoduchá, protože vlci nejsou zdaleka jediní, kteří usilují o jeho nalezení..Poznámka: Osobně nejsem vyloženě fanatik do anime, ale tenhle příběh mě naprosto okouzlil. V prvních dílech je sice naskládaných hodně informací, tak vám možná chvilku potrvá, než se zorientujete. Ale když pochopíte a naladíte se na správnou vlnu, už se vezete. :) Navíc tu máte k dispozici hodně propracovanou charakteristiku postav, nejen hlavních ale i vedlejších, a i když některou z nich zpočátku (z mého pohledu spíš zkonce) nebudete mít v lásce, vždycky v ní později najdete něco, s čím budete soucítit.
Celkovou depresivní atmosféru podtrhuje úžasný soundtrack skladatelky Yoko Kanno, který stojí určitě za poslech.
Wolf's Rain doporučuji nejen milovníkům fantasy a vlků, kterým nevadí pochmurná nálada, ale všem těm, co mají rádi velkou myšlenku. :) ... a těm, kteří si rádi pobrečí nad dojemným koncem, protože posledních pět dílů je doslova psychické vydírání. Přesně můj styl. :D

Omlouvám se, trailer je sice anglický, ale jeden z nejkvalitnějších, co jsem kdy viděla. o:)
(Trailer od samuraizylle
obrázky (c) Wolf's Rain 2003, upravené)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Erin Erin | E-mail | Web | 2. prosince 2011 v 20:18 | Reagovat

Hej, to vypadá docela hezky :)
Já na anime taky moc nejsem, ale Naruto a Král Šamanů mě sejmuli... top bylo nejlepší! :-D

2 Becca Storm Blake Becca Storm Blake | Web | 4. prosince 2011 v 0:17 | Reagovat

Vypadá to moc pěkně souhlasím s Erin, ikdyž taky na anime ani nejsem :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama