~ EDIT 13. 1. 2017 ~
Blog je sice neaktivní. Ale pořád žije!


Všechno jednou končí

8. října 2011 v 22:00 | Lauren

Téma: Harry Potter - pocity potter-maniaka po dočtení 7.dílu
Poznámka: Takže pro začátek můj starý pokus o cosi, jako kraťoučkou úvahu. Lidé podobně závislí na knížkách J.K. Rowlingové snad porozumí a nejen oni. Aneb loučení s knihou našeho dětství. Myslím, že víc k tomu snad ani dodávat nemusím. :) Doufám, že se bude alsepoň trochu líbit.


Všechno jednou končí*)

Kapitola pomalu končí a já otáčím poslední stránku.

Nevím, jestli se smát nebo brečet. Už jenom pár řádek a ten příběh definitivně skončí. Bojím se, nechci číst dál. Nechci, aby to skončilo, ten krásný sen, ve kterém jsem doposud žila, ten úžasný svět, který mi léta sloužil jako útočiště. A teď.. se najednou rozpadal.
Střídají se ve mně směsice pocitů - zmatek, strach, zklamání, smutek.. Zoufale listuju dál - přece tu někde musí být pokračování! Ale ne.. dál už nacházím jen prázdné stránky.
A tak tu sedím, zarývám pohled do poslední věty a po tvářích se mi kutálejí slzy. Je mi natolik nanic, že se ani nedokážu pořádně radovat ze šťastného konce.
Vzpomínám - na všechno, co jsem díky tomuto příběhu poznala, na chvilky zármutku i naděje, které jsem spolu s jeho postavami prožívala. Vzpomínám na dlouhé večery strávené čtením, vzpomínám na doby, kdy to celé byl můj život.
Zmocňuje se mě panika. Co teď budu dělat? Co budu číst? Kam se mám teď schovat před světem? Kam utéct, když všichni odejdou? Za kým mám teď jít a vědět, že to bude navždy můj kamarád, vědět, že mě nikdy neopustí, že zůstaneme přátelé navěky?
Vím, že všechno dopadlo dobře. Všechny (tedy skoro všechny) postavy hrdinně přežily, zvítězily nad zlem a vzaly se.. a měly kupu dětí. Sláva. Ale pocit štěstí spolu s nimi sdílí jen jedna část mého já. Té druhé se chce křičet. Má pocit, jako by ztratila nejlepšího kamaráda. Jako by odešel někdo, kdo pro ni hodně znamenal a život teď bez něj nemá smysl.
Z očí se mi stále řinou proudy slaných říček a já je nemůžu zastavit. Jako by se někde hluboko v mé hlavě protrhla hráz. Rozlévají se mi po obličeji, zanechávají po sobě zamokřené cestičky a pak padají a vpíjejí se do stránek. Mám toho pocitu pokrk. Mám vztek sama na sebe, na autorku toho příběhu, díky které to všechno začalo a teď bohužel i končilo..
Dobře, uznávám. Takhle už to dál nejde. Budu se s tím muset smířit.
Pomalu knihu zavírám a společně s ní i další etapu mého života. Etapu, která mi dala přátelství, fantazii a schopnost vidět svět přes kouzelné brýle. Vnímat všechny ty obyčejné všední věci a vidět na nich jejich krásu a kouzlo, které nám na první pohled zůstávají utajené.
Děkuji za krásné chvíle strávené v kouzelnickém světě. Děkuji za možnost, že jsem mohla patřit mezi skupinu lidí, okouzlených tímto příběhem. Děkuji za to, co mi dal, za kamarády, které jsem díky němu potkala. Děkuji!
A teď mě omluvte, jdu prolézt knihovnu. Musím znovu najít první díl..


*) Dobře, uznávám, je docela zvláštní začínat nový blog článkem s názvem ,,Všechno jednou končí". Může se to nazvat tak trochu ironií. Ale pevně věřím, že tentokrát by to mohlo vyjít a opravdový konec snad jen tak nenastane. Už jenom se psaním ne. Bez něj už nějak žít nedokážu. I když občas ty mé ,,výžblebty" jsou vážně úplné blbosti.. :D
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Hermi Hermi | Web | 9. října 2011 v 19:23 | Reagovat

Tak to je vážně napsané úžasně! Úplně tento článek vystihuje i moje pocity..myslím, že pocity všech pottermaniaků po dočtení posledního dílu. Ale jak jsi skvěle napsala na konec..znovu najít první díl :P Je prostě skvělé, že to co řekla Jo je pravda...Bradavice zůstanou pro nás otevřené napořád!♥

2 Lauren (tarantalegra.blog.cz) Lauren (tarantalegra.blog.cz) | Web | 9. října 2011 v 20:27 | Reagovat

[1]: Děkuji moc. :) To ano. Bradavice zůstanou otevřené a budou tu pro nás stále, pokud nezapomeneme.. ;)

3 Liss Liss | Web | 15. listopadu 2011 v 19:22 | Reagovat

Krásně řečeno. Opravdu s tebou souhlasím, až na ten šťastný konec. Patřím k té méně početné skupině zlovolných bláznů, kteří brečeli úžasem nad smrtí Belatrix a Voldyho. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama